بيانات مقام معظم رهبري در ديدار با مردم در شلمچه

بيانات مقام معظم رهبري در ديدار با مردم در شلمچه

بسم‌ الله الرحمن الرحيم

الحمدلله رب العالمين و الصلاة و السلام علي سيدنا و نبينا ابي‌القاسم المصطفي محمد و علي اله الاطيبين الاطهرين المنتجبين الهداة المهديين.

امروز شركت من در مجموعه‌ي زايران خاك خونين شلمچه، براي بزرگداشت ياد و نام شهيدان عزيز و مردان بزرگي است كه با خون خود، با جهاد و همت خود، با عزم و اراده‌ي خود، نام شلمچه و خرمشهر و خوزستان و ايران را در تاريخ، بلند كردند.

ملت ايران در دورة معاصر، هر چه عظمت و عزت در دنيا دارد، به بركت خون رزمندگاني است كه در اين سرزمين‌هاي خونين، حضور پيدا كردند و جان خود، سلامت و جواني خود را براي اسلام، براي ملت و ميهن‌شان در طبق اخلاص گذاشتند و تقديم كردند. ايران، امروز هر چه دارد و در آينده هر چه بدست بياورد، به بركت خون اين شهيدان است. اگر اين شهدايي كه شلمچه، يادگار آنها و اين بيابان‌هاي خونين، حامل نشانه‌هاي آنهاست، نبودند، امروز در اين كشور، از استقلال ملي، از شرف ملت، از اسلام و از هيچ چيز ايراني، نشان برجسته‌يي نبود؛ اينها در مقابل دشمن مهاجمي كه بدون كمترين ملاحظه‌يي به مرزهاي جغرافيايي و مرزهاي ملي و مرزهاي اعتقادي حمله كرده بود، ايستادند.

جوانان عزيز! مردان و زنان! در هر كجا كه هستيد و اين سخن را مي‌شنويد، يا بعدا خواهيد شنيد، بدانيد يك كشور و يك ملت، بالاترين سرمايه‌ش همت و عزم و ايمان جوانان آن كشور است. ايمان همراه با اراده‌ي قوي، ايمان همراه با تصميم، ايمان همراه با روشن بيني، همان چيزي است كه اين كشور را يك روز نجات داد؛ امروز هم مهمترين چيزي كه اين كشور و اين ملت را حفظ كرده است، همين ايمان است.

روحية سلحشوري، روحية مقاومت و ايستادگي در مقابل دشمن، روحية نفرت از دشمني كه نه فقط با جان و مال اين ملت، بلكه با فرهنگ، ايمان و اسلام اين ملت دشمن است، روحيه بي‌اعتمادي به دشمن و آمادگي براي دفاع، اين روحيات عالي است كه يك كشور را عزيز و استقلال آن را حفظ مي‌كند و استعدادهاي يك كشور را به بروز و ظهور مي‌رساند و به آقايي و عزت، نايل مي‌كند.

اي جوانان عزيز! اين روحيات را در خودتان حفظ كنيد، اسلام‌تان را قدر بدانيد، ياد شهيدان را قدر بدانيد، ايمان عميق‌تان به قرآن و اسلام و پيوندتان با روحانيت را قدر بدانيد، مسؤولان را كه از خود شما هستند، دولت، مجلس و قوة قضائيه را قدر بدانيد، روحية پيوند ميان آحاد ملت را قدر بدانيد، خصوصيات اسلامي و ايماني را ـ يعني پايبندي و تعبد را كه بحمدالله در ملت ايران هست ـ قدر بدانيد، به حزب اللهي بودن، افتخار كنيد.

آن ملتي كه در راه خدا قدم بردارد، سرافراز و پيروز است. همة دنيا هم اگر در مقابل آن ملت قرار بگيرند، نمي‌توانند او را به زانو در بياورند. اين چيزها در ملت ما هست، اينها را قدر بدانيد. البته دشمنان فكري، سياسي و ايماني ـ كه همان سردمداران استكبار جهاني هستند ـ با اين چيزها دشمنند. آنها از روحيه ايمان اين مردم و عزم و ارادة اين جوان‌ها ضربه خوردند؛ بايد هم دشمن باشند. اما شما ملت بزرگ ايران، شما جوان‌هاي مؤمن، آنچه داريد، از اين روحيات اسلامي داريد. در آينده هم آن چيزي كه اين كشور را به اوج آبادي و توانايي و اقتدار مي‌رساند، همين خصوصيات اسلامي است؛ بايد اينها را قدر بدانيد و از همه بيشتر ياد شهيدان عزيزتان را زنده بداريد.

من اين سرزمين را يك سرزمين مقدس مي‌دانم. اين جا نقطه‌يي است كه ملائكة الهي كه شاهد فداكاري مخلصانة اين شهداي عزيز بودند، به اين جا تبريك مي‌جويند. اين جا متعلق به هر كسي است كه دلش براي اسلام و براي قرآن مي‌تپد. اين جا متعلق به همة ملت ايران است. دلهاي همة ملتي ايران، متوجه اين نقطه، اين بيابان و همة اين مناطقي است كه شاهد فداكاري‌هاي  جوانها بوده است. شما كه اين جا را گرامي مي‌داريد، خوب مي‌كنيد؛ آمدن شما و احترام به اين نقطه، بسيار بجا و بسيار كار صحيحي است. بنده هم خواستم به ارواح طيبه‌ي شهيدان و به نفس‌هاي معطر جوانان مؤمن، تبريك بجويم و به اين عزيزان احترام كنم؛ من هم آمدم در جمع شما شركت كردم

اميدوارم روز عيد قربان بر همة شماها و بر همه ملت ايران، مبارك باشد و همه بتوانيم از ياد اين شهيدان، بهره‌ي معنوي و فيض حقيقي ببريم و ان‌شاء الله خانواده‌هاي مكرم شهدا اجر خودشان را از خداي متعال در دنيا و آخرت بگيرند و چشمشان به علو درجات شهيدانشان روشن بشود. من بيش از اين مزاحم شما عزيزان، برادران و خواهران نمي‌شوم.

و السلام عليكم و رحمة الله

کلید واژه:راهیان نور.جشنواره فرهنگی هنری ره آورد سرزمین نور.وبلاگ .بلاگ.بیانات مقام معظم رهبری .شلمچه.خرمشهر.خوزستان.شهید .شهادت.

/ 1 نظر / 21 بازدید
گروه فرهنگی ثارله۲۷ اراک

یادواره یاس فاطمی ۲۵مین سالگرد اسارت جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان. با حضور برادر حمید داودآبادی وجمعی از همرزمان،منتظران و عاشقان حاج احمد متوسلیان. از تمامی شما هم جهت شرکت در این مراسم دعوت می نماییم. زمان:پنجشنبه ۱۴تیرماه ۱۳۸۶ ضمناً جهت کسب اطلاعات بیبشتر ودریافت هدایا به مناسبت تقارن یادواره با ولادت حضرت زهرا به وبلاگ مراجعه شود. علاقمندان جهت مطالعه سیره و شخصیت وجودی حاج احمد متوسلیان هم می توانند به آدرس:http://isar27.blogfa.com مراجعه نمایند. به همه دوستانتون هم این خبر رو برسونید.